Festiwal Kawy 2013

W 2013 roku odbyła się trzecia edycja Festiwalu. Część ekspozycyjna odbyła się równolegle z targami NATURA FOOD w dniach 11-13 października. 30 wystawców zaprezentowało swoją ofertę ponad 12.000 zwiedzającym podczas trzech dni trwania imprezy. na scenie zawodów odbył się drugi Puchar Polski Latte Art oraz pierwsze edycje: Ogólnopolskich Zawodów Baristów oraz Mistrzostw Polski Home Barista. Szkolenia prowadzone przez ekspertów zarówno z Polski, jak i zza granicy ściągnęły nie tylko amatorów dobrej kawy, ale również baristów chcących poprawić swoje umiejętności i wiedzę. 21 Festiwalowych Kawiarni brało udział w poszerzonej, eksperymentalnej formie części kawiarnianej serwując espresso i cappuccino po 3 zł oraz autorskie drinki na bazie kawy w cenie 5 zł.


NAJLEPSZA KAWIARNIA FESTIWALOWA
JazzVA – Łódź, al. Kościuszki 80/82

NAJLEPSZE ESPRESSO
JazzVA – Łódź, al. Kościuszki 80/82

NAJLEPSZE CAPPUCCINO
Drukarnia Skład Wina & Chleba – Łódź, ul. Piotrkowska 138/140

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY BARISTÓW
I Miejsce - Agnieszka Rojewska
II Miejsce - Michał Błasiak
III Miejsce - Damian Durda

II PUCHAR POLSKI LATTE ART
I Miejsce – Damian Durda
II Miejsce – Błażej Walczykiewicz
III Miejsce – Mateusz Gaca

I MISTRZOSTWA POLSKI HOME BARISTA
I Miejsce - Michalak Adam
II Miejsce - Kościółek Maciej
III Miejsce - Nowak Maciej

KONKURS SMS:
Ekspres kapsułkowy Nautilus S01HS wygrał Drobik Michał - serdecznie gratulujemy!
Nagrody dodatkowe (paczki 250g kawy) otrzymują:
1. Urszula Tuschlik
2. Magdalena Stępniak
3. Król Agata
4. Zuzanna Rybicka
5. Bogumił Skwark
6. Leszek Karczewski
7. Anna Mirowska-Przybył
8. Elżbieta Scendo

NASI WYSTAWCY:

  • Alva sp. z o.o. (Wrocław)
  • Avin Janusz Hennig (Łódź)
  • Best Coffee Systems (Wrocław)
  • CEO/UAB KLEISMANTAS (Wilno, Litwa)
  • coffeedesk.pl (Kołobrzeg)
  • Coffema International Poland Sp. z o.o. (Gdańsk)
  • Consonni Bartelak Spółka Cywilna (Kamyk)
  • Dawn Foods Poland Sp. z o.o. (Przeźmierowo)
  • DOTI sp.j. Manufaktura Draży Czekoladowych D. M. Mroczkowscy (Smolec)
  • Drink Center (Puck)
  • Elpro (Łódź)
  • ERDE S.C. (Poznań)
  • Golden Fruit Aleksander Masny (Jankowice)
  • HERBATEA-M SP. Z O.O. SP. K. (Warszawa)
  • HRC Serwis (Poznań)
  • Java Coffee Company (Warszawa)
  • JP Trade (Grodzisk Mazowiecki)
  • ORO Caffe s.r.l. (Tavagnacco, Włochy)
  • Primulator Sp. z o.o. (Łódź)
  • Quba Cafe Serwis (Łódź)
  • SAT-VEND s.c. (Lublin)
  • Sawex (Poznań)
  • SklepKawa.pl (Pruszków)
  • SuroVital M.Rendak, K. Szwed s.c. (Warszawa)
  • TOM GAST Sp.j. (Starowa Góra)
  • T-SOFT Palarnia Kawy (Łódź)
  • Wszech-Kawa Katarzyna Sosnowska (Pabianice)

KAWIARNIE FESTIWALOWE:

  • VINDA coffee+lunch+coctail, ul. Zgierska 69
  • Mała Litera Cafe, ul. Ogrodowa 19
  • Niebostan, ul. Piotrkowska 17
  • ms cafe, ul. Więckowskiego 36
  • Scenografia klub & kawiarnia, ul. Zachodnia 81/83
  • Owoce i Warzywa, ul. Traugutta 9
  • Breadnia, ul. Piotrkowska 86
  • Klubokawiarnia Kawalerka, ul. Piotrkowska 89
  • KOFEINA, ul. Piotrkowska 102
  • Fresco Cafe, ul. Piotrkowska 107
  • Foto Cafe 102, ul. Piotrkowska 102
  • Cafe Verte, ul. Piotrkowska 113/115
  • Smak Andów, ul. Piotrkowska 125
  • Litera Cafe, ul. Nawrot 7
  • Spaleni Słońcem, ul. Piotrkowska 138/140
  • Drukarnia Skład Wina i Chleba, ul. Piotrkowska 138/140
  • ZMIANATEMATU, ul. Piotrkowska 144
  • JazzVA, ul. Kościuszki 80/82
  • u Milscha, ul. Łąkowa 21

UCZESTNICY OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW BARISTÓW:

  • Agnieszka Rojewska
  • Damian Durda
  • Daniel Bijakowski
  • Maciej Muryn
  • Michał Błasiak
  • Sławek Saran
  • Wojciech Rzytki

UCZESTNICY II PUCHARU POLSKI LATTE ART:

  • Alan Kozłowski
  • Basia Szafarz
  • Błażej Walczykiewicz
  • Damian Durda
  • Daniel Bijakowski
  • Emilia Wiśniewska
  • Julia Skwark
  • Kamil Kwietniewski
  • Maria Fijałkowska
  • Mateusz Gaca
  • Miłosz Strojkowski
  • Paweł Grzęda
  • Paweł Trzciński
  • Piotr Skwark
  • Sławek Saran
  • Sylwia Chmielarz

UCZESTNICY I MISTRZOSTW POLSKI HOME BARISTA:

  • Adam Michalak
  • Andrzej Lipiński
  • Karolina Grela
  • Konrad Zatorski
  • Maciej Kościółek
  • Maciej Nowak
  • Maksymilian Błoch
  • Michał Zatorski
  • Robert Kuropatwa
zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.